Main content

Alert message

TROLIŲ ŠAŠKIŲ VAJUS 2017

Š. m. kovo 28 dieną priešmokyklinės klasės ugdytinė Ūla Vedegytė (mokytoja Loreta Gedgaudienė) dalyvavo Kauno miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų Šaškių turnyre „Trolių šaškių vajus 2017“. Po įspūdingo trolių pasirodymo ir Protų mūšio prasidėjo Šaškių turnyras. Po atkaklios kovos ugdytinė užėmė garbingą IV–ąją vietą. Visi apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanomis. Sveikiname.


PROFESINIO KONSULTAVIMO DIENA „ATRASK, PAŽINK, PASIRINK!“

Kovo 24 dieną mūsų mokyklos 7a ir 7b klasių mokiniai kartu su matematikos mokytoja–karjeros koordinatore Aušra Narbutiene ir technologijų mokytoja Asta Čibiriene vyko į Kauno taikomosios dailės mokyklą. Septintokai dalyvavo profesinio orientavimo renginyje „Atrask, pažink, pasirink!“ ir susipažino su įvairiomis profesijomis, karjeros perspektyvomis. Mokiniai savo sugebėjimus išbandė trijose edukacinėse veiklose: keraminio dirbinio žiedime, tekstilinės sagės gamybos ir fotografijos pamokoje. Išvyka buvo labai įdomi, mokiniai grįžo su geriausiais įspūdžiais.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė.


PABŪK GIMNAZISTU ANTANO SMETONOS GIMNAZIJOJE

Kovo 22 dieną mūsų mokyklos aštuntokai dalyvavo netradicinio ugdymo akcijoje „Pabūk gimnazistu“ Kauno Antano Smetonos gimnazijoje. Mokinius lydėjo matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė ir auklėtoja Marytė Ališauskienė, o juos šiltai pasitiko Antano Smetonos gimnazijos nariai, administracijos atstovai. Mokiniai susipažino su gimnazijos erdvėmis, mokyklos tradicijomis ir neformalaus ugdymo galimybėmis. Vėliau mūsų aštuntokai galėjo išbandyti gimnazisto vaidmenį – jie ėjo į klases ir dalyvavo matematikos ir istorijos pamokose, kur galėjo pademonstruoti ne tik dalykines žinias, bet ir gebėjimą naudotis informacinėmis technologijomis. Išvyka mokiniams buvo įdomi ir naudinga.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė


ŽEMĖS DIENA

Žemės diena – tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių mūsų mokykloje. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui, kad išsaugotume mūsų visų namus.

Kovo 20–23 dienomis mokykloje buvo organizuotas projektas „Mylėkime savo Žemę“, skirtas Žemės dienai paminėti. Projekte dalyvavo 5–8 klasių mokiniai, vyko įvairios veiklos. 5 klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje–konkurse „Menu menu mįslę“, septintų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Sveikiname Žemę“, buvo suorganizuota fotonuotraukų paroda „Mano augintiniai“ ir kūrybinių darbų 6–8 klasių mokinių paroda „Mums patinka žemėlapiai“. Projektą užbaigėme akcija „Vaišinamės vandeniu“. Projektą organizavo ir mokinius parengė biologijos mokytoja I. Titenienė, geografijos mokytoja D. Miliukevičienė. Žemės diena pasaulyje pradėta minėti norint priminti, kad žmonės turi saugoti aplinką, nors pokyčiai planetoje vyksta nuolat.

Saugokime ir tausokime Žemę.


KENGŪROS PROJEKTAI 2017

Mūsų mokykla tradiciškai šiais metais dalyvavo Kengūros projektuose. Ypač populiari buvo Kalbų kengūra, kurioje dalyvavo 145 mokiniai. Mokiniai aktyviai dalyvavo istorijos, gamtos ir geografijos kengūros konkursuose. Kovo 16 dieną įvyks matematikos kengūra.

Smagu, kad mokiniai aktyviai dalyvauja konkursuose ir pasitikrina savo gebėjimus.   


PROJEKTAS „AŠ – LIETUVOS PILIETIS“

Mūsų mokykla aktyviai dalyvavo projekte „Aš – Lietuvos pilietis“, skirtame kovo 11–osios paminėjimui. Visą savaitę mokykloje vyko įvairios veiklos: buvo pinamos tautinės apyrankės, klasių auklėtojai organizavo temines klasių valandėles, visą savaitę vyko akcija „Lietuvos vėliavos spalvos – mano drabužio detalė“, klasės gamino tautinę knygą, buvo renkama tautiškiausia klasė. Kovo 10 dieną salėje įvyko koncertas, pas mus svečiavosi Kauno įgulos karininkų ramovės atsargos karininkų choras „Margiris“. Renginio metu apdovanojome tautiškiausią klasę. 1–4 klasių grupėje tautiškiausia klase tapo 2a klasė, 5–8 klasių grupėje – 7b klasė. Po renginio mokyklos kieme vyko akcija „Linkėjimai Lietuvai“. Mokyklos bendruomenė džiugiai sutiko 27 Laisvės metus.

Aktyviai projekte dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Mokytojos organizavo išradingas klasių valandėles, skatino mokinius kurti eilėraščius, mįsles, patarles, pinti tautines apyrankes bei sukurti tautišką knygą. Išradingai tautinę savaitę organizavo darželio grupės „Drugeliai“ auklėtoja Beatričia Vildžiūnienė. Vaikučiai dalyvavo įvairiose veiklose: piešė, vaidino ir nupynė ilgiausią tautinę juostą.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė    


„DEKLAMUOJU LIETUVAI“ 

Kovo 15 d. mokykloje vyko miesto 1–8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Deklamuoju Lietuvai“, skirtas Jono Žemaičio–Vytauto 108–osioms gimimo metinėms paminėti. Konkurse dalyvavo 35 dalyviai iš įvairių ugdymo įstaigų. Dalyvius ir svečius pasveikino mokyklos direktorė, paskui kalbėjo Jono Žemaičio–Vytauto dukterėčia Aušra Vilkienė.

Prieš prasidedant konkursui, mūsų mokiniai ir bibliotekos vedėja M. Pociuvienė išvyko į Karo muziejaus sodelį, pagerbti Joną Žemaitį–Vytautą. Buvo uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės.

Konkursas vyko sklandžiai, mokiniai skaitė daug patriotinių eilėraščių, kurie aukština Tėvynę ir garsina žmones, kurie kovojo už Laisvę. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o lauretams įteikti diplomai ir dovanėlės. 1–4 klasių grupėje laureatu tapo Ąžuolas Balcevičius – 2 klasė „Šilo“ pradinė mokykla. Gerb. A. Vilkienės specialiu prizu buvo apdovanotas Kasparas Bendoraitis 1 klasės mokinys iš Bernardo Brazdžionio mokyklos.

5–6 klasių grupėje laureatais tapo Medeina Macijauskaitė – 5 klasė VDU „Atžalyno“ progimnazija ir Silvija Motuzaitė – 5 klasė Kazio Griniaus progimnazija. Specialus prizas atiteko Stelai Tarasevičiūtei 5 kl. mokinei iš Petrašiūnų progimnazijos.

7–8 klasių grupėje laureatais tapo Ana Levendrauskaitė – 7 klasė Kazio Griniaus progimnazija, Arvydas Vingis – 7 klasė Juozo Grušo meno gimnazija ir Rugilė Rankauskaitė – 7 klasė Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla. Specialiu prizu buvo apdovanota Liepa Lapašinskaitė – 8 klasė J. Žemaičio–Vytauto mokykla–DC.

Mylėkime ir didžiuokimės savo Tėvyne.


MĄSTAU IR SKAIČIUOJU 2017

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjuje kovo 14 dieną vyko Kauno miesto antrų klasių mokinių matematikos popietė „Mąstau ir skaičiuoju 2017“. Popietę organizavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Pradinių klasių mokytojų metodinio būrelio Gabių mokinių paieškos grupė, licėjaus administracija ir pradinių klasių mokytojos.

Dalyvavo 38 mokyklų komandos. Mūsų mokyklos komandą sudarė 3 mokinės, I etapo mokykloje nugalėtojos: Agota Kunigėlytė, Rusnė Būdvydytė ir Ieva Puidokaitė (mokytojos Daiva Ragauskienė ir Daiva Raustytė). Mokiniai dirbo grupėmis. vaikams buvo sudarytos sąlygos dirbti bendradarbiaujant, kartu ieškoti teisingo sprendimo. Mūsų mokyklos komandai sekėsi puikiai: iš 38 komandų užimta 4 vieta. 

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Dava Ragauskienė ir Daiva Raustytė

 


RESPUBLIKINĖ MOKYTOJŲ IR MOKINIŲ KONFERENCIJA „ŠV. KAZIMIERO ASMENYBĖS RAIŠKA“

Kovo 7 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazijoje vyko respublikinė mokytojų ir mokinių kūrybinė konferencija „Šv. Kazimiero asmenybės raiška“. Šis renginys buvo skiriamas visų dalykų mokytojams ir mokiniams, kuriems aktualios tikrosios vertybės, pilietinė ir morali asmenybės pozicija, intelekto ir dvasios darna. Konferencijos tikslas – ugdyti mokinius karalaičio Kazimiero asmenybės ir vertybių raiškos kontekste, skatinti kūrybiškai taikyti informacines technologijas bei socialines medijas. Renginyje mūsų mokyklą atstovavo 8b kl. mokinės. Darbas vyko kūrybinėse grupėse. GINTARĖ KOGAITĖ dalyvavo teatro grupėje, JUSTĖ AGAPOVAITĖ skaitė pranešimą „Vytauto Mačernio vertybės XXI amžiaus kontekste“, o KOTRYNA JAKUBAVIČIŪTĖ – „Balio Sruogos vertybės XXI amžiaus kontekste“ Renginio dalyviai gavo padėkos raštus, o po konferencijos apmąstė asmeninių vertybių sąrašą ir dovanojo vieni kitiems šypsenas. Respublikinei konferencijai paruošti pranešimus padėjo lietuvių kalbos vyr. mokytoja J. MITKUVIENĖ.


KINGS: TARPTAUTINĖS MATEMATIKOS IR ANGLŲ K. OLIMPIADOS MŪSŲ MIESTE!

Šią savaitę KINGS komanda pradėjo turą po Lietuvos mokyklas, norėdama asmeniškai aplankyti, paspausti ranką ir įteikti DIPLOMĄ visiems rudenio semestre dalyvavusiems vaikučiams, kurie savo sumanumu ir kūrybingumu, motyvacija bei drąsa pasiekė neeilinių rezultatų tarptautinėje KINGS olimpiadoje. Kingsai lankėsi mūsų mokykloje ir apdovanojo diplomais ne tik olimpiados finalistus, bet sertifikatus įteikė ir sėkmingai pirmajame etape pasirodžiusiems mūsų mokyklos mokiniams.

Sveikiname jaunuosius kingsiečius: Rusnė Būdvytytė 2a, Nemunas Širvinskas 2b, Eglė Petrauskaitė 4a, Paulius Damaševičius 4b, Miglė Anikanovaitė 5a, Laimonis Artūras Grybas 7b. Mokytoja Jolanta Paškevičienė.

Daugiau informacijos: http://www.Kings.lt


AMATŲ DIENA

Vos tik prasidėjus pavasariui ir atšilus orams, kovo 2 dieną mūsų mokyklos 1–4 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame renginyje „Amatų diena“. Renginio metu svečiavosi kaimyninio lopšelio–darželio „Žiedelis“ priešmokyklinukai. Jiems technologijų mokytojas L. Urbonavičius papasakojo ir parodė kaip padaryti inkilėlius ir lesyklėles. Pirmokai edukacijoje „Rytoj aš būsiu audėjėlė“ mokėsi austi apvalią juostelę. Iš margaspalvės juostelės vaikai pasigamino apyrankes. Antrokai ir trečiokai edukacijoje „Dūzgia bitelės avily“ susipažino su bitininkystės paslaptimis. Ketvirtokai edukacijos „Šiaudiniai dirbiniai“ metu mokėsi šiaudinių sodų vėrimo gudrybių.

Pasibaigus kūrybinei veiklai edukacinėse aplinkose tautiniais drabužiais pasipuošę ketvirtokai visą mokyklos bendruomenę pakvietė į „Kaziuko mugę“. Mugėje vaikai prekiavo savo ar kartu su tėveliais pagamintais darbeliais. Mokiniai stengėsi pigiai nupirkti ir brangiai parduoti. Tikimės, kad kiekvienas į namus parsinešė ne tik savo rankomis pagamintą darbelį, bet ir puikią nuotaiką.

Pavaduotoja ugdymui Aurelija Helmienė


UŽGAVĖNĖS

Vasario 28 dieną mūsų mokyklos lpšelio–darželio vaikučiai, priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir 1–4  klasių mokiniai šventė Užgavėnes. Pasipuošę tradicinėmis kaukėmis vaikai energingai varė žiemą iš kiemo, valgė daug blynų, šoko ir dainavo, degino Morę. Kartu su More sudegino ir visas savo blogybes bei ožiukus. Visą dieną Lašininis galynėjosi su Kanapiniu. Kaip ir tikėtasi nugalėjo Kanapinis! Pelenų trečiadienį, kovo 1 dieną pradėsime ramų Gavėnios laiką ir nekantriai lauksime pačios gražiausios pavasario šventės – Velykų.      

Pavaduotoja ugdymui Aurelija Helmienė


KAUNO MIESTO PROFESINIO INFORMAVIMO RENGINYS „PASIRINK PROFESIJĄ“

Š. m. vasario 24 d. mūsų mokyklos 8a ir 8b klasių mokiniai kartu su matematikos mokytoja–karjeros koordinatore Aušra Narbutiene ir auklėtoja Maryte Ališauskiene vyko į profesinio informavimo renginį „Pasirink profesiją“, kurį organizavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius ir kauno Žaliakalnio progimnazija.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Kauno miesto profesinio mokymo įstaigomis: Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Taikomosios dailės mokykla, Maisto pramones ir prekybos mokymo centru,  Informacinių technologijų mokykla, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centru, Statybos ir paslaugų mokymo centru bei Technikos profesinio mokymo centru.

Profesinių mokyklų atstovai supažindino mokinius su mokymo programomis, veikla ir karjeros galimybėmis. Mokiniams išvyka buvo informatyvi ir naudinga, suteikianti žinių profesijos pasirinkime.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė


VASARIO 16–OSIOS PAMINĖJIMAS

Vasario 15 dieną mokykloje įvyko renginys „Kas mums Vasario 16–oji?“. Renginyje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Pradžioje visus pasveikino istorijos mokytoja Dalia Grėbliūnienė. Koncertavo mokyklos vokalinis ansamblis, vadovė muzikos mokytoja R. Kijauskienė, dainavo Jaunučių choras, vadovė Audra Žygienė, šoko sportinių šokių būrelio vaikai, vadovė Liudmila Bankauskienė, eilėraščius deklamavo priešmokyklinės ir trečios klasės mokinukai.

Smagu švęsti Lietuvos gimtadienį ir džiaugtis Laisve.

Direktorės pavaduotoja ugdymui rasa Rancienė


DAILĖS TERAPIJOS EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „SPALVŲ TERAPIJA – PAŽINK SAVO JAUSMUS“

Š. m. vasario 13 d. mūsų mokyklos pirmos klasės mokinukai kartu su savo mokytoja Danute Giržadiene dalyvavo dailės terapijos edukaciniame užsiėmime „Spalvų terapija – pažink savo jausmus“. Užsiėmimą vedė VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos jaunimo centro socialinė darbuotoja Laura Dailidonienė. Edukacijos metu vaikai mokėsi atpažinti savo jausmus ir bandė juos perteikti piešdami ant stiklo.         

Dailės terapija – tai metodas, kuris padeda atpažinti savo jausmus ir išreikšti juos per spalvas:

  • Liūdesys – voleliu liejamas guašas popieriaus lape, skysti dažai liejasi, varva, tarsi ašaros – išveikiamas liūdesio jausmas.
  • Pyktis ir kiti nemalonūs jausmai – guašas taškomas voleliu ar teptuku staigiais griežtais judesiais popieriaus lape, tokiu būdu išveikiamas pykčio jausmas.
  • Laimė, džiaugsmas ir kiti malonūs jausmai – voleliu, teptuku guašu piešiama lengvais potepiais.

Vaikai pamokoje buvo supratingi, aktyvūs ir puikiai nusiteikę.

Bibliotekos vedėja


UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ

Š. m. vasario 9 dieną mokyklos priešmokyklinukai kartu su savo mokytoja Loreta Gedgaudiene aplankė Kauno M. K. Čiurlionio Velnių muziejų. Trijuose muziejaus aukštuose saugoma apie 2000 raguotųjų iš viso pasaulio: įvairių formų, dydžių, spalvų ir iš įvairių medžiagų. Muziejuje vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Ką Tau reiškia Užgavėnės?“. Užgavėnės nuo seno lietuviui buvo didelė šventė, o jos slenkstis tai – artėjantis pavasaris. Edukacijos metu vaikai susipažino su Užgavėnių tradicijomis ir papročiais. Žaidė įvairius linksmus žaidimus, garsiai varydami žiemą. Daužydami lazda į kelmą vaikai turėjo galimybę „išvaryti“ visus savo blogus darbelius. Užsiėmimo pabaigoje virėm didelį puodą šiupinio, kad metai būtų sotūs.

 Dalinamės renginio akimirkomis!

 

 


LITERATŪRINĖ–EDUKACINĖ PAMOKA „LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS PILYS“

Š. m. vasario 8 d. mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis ir bibliotekininkėmis dalyvavo literatūrinėje–edukacinėje pamokoje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys“. Pamoka prasidėjo vedėjo–metraštininko prisistatymu. Skaitydamas eiles, jis tarsi įžengė į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Vėliau mokiniai sužinojo apie pilių reikšmę LDK laikotarpiu, kryžiuopčių puolimus, turto ir gėrybių grobstymus. Vedantysis papasakojo apie pirmąsias medines ir mūrines pilis, bokštų paskirtį ir funkcijas. Mokiniai taip pat susipažino su pilių gynyba, puolimo atrėmimu, to laikotarpio ginklais, peržiūrėjo vaizdo medžiagą „Pilies apgultis“, iš modelino lipdė savo sukurtas pilis. Pamoka buvo ir įdomi, ir naudinga.

Bibliotekos vedėja


MATEMATIKOS SAVAITĖ

Š. m. sausio 30 – vasario 3  dienomis mūsų mokykloje vyko „Matematikos savaitė“. 5 - 8 klasių mokiniai savo kūrybinius ir projektinius darbus pristatė I a. fojė vykusioje parodoje. Penktų, šeštų, septintų ir aštuntų klasių mokiniai atliko kūrybinius darbus  „Menas ir matematika“, sėkmingai integruodami matematikos ir dailės dalykus.

Vasario 1 d. mokykloje vyko matematikos olimpiada, kurioje varžėsi gabiausi 5 - 8 klasių mokiniai.

Matematikos savaitės metu mokiniams vyko netradicinės matematikos pamokos: 6 b ir 7 a, b klasių mokiniai dalyvavo matematiniame žaidime „Mini protų mūšis“, o 5 a, 6 b ir 8 a, b klasių mokiniai pasitikrino žinias žaisdami „Matematinį loto“. Pertraukų metu visi mokyklos mokiniai galėjo pasigrožėti 5 a, 6 a, b, 7 a, b ir 8 a, b klasių mokinių darbais -  sukurtais deimantais ir sužinoti, kaip ir iš kur jie gaunami, kuo skiriasi deimantas nuo brilianto, atkreipti dėmesį į brilianto geometrinius ypatumus ir suprasti, ką reiškia tas įmantrus žodis „karatas“.

Smagu, kad tokie renginiai skatina mokinius pažvelgti į matematiką linksmiau bei ugdyti bendruosius gebėjimus bendravimo ir bendradarbiavimo srityje.

Matematikos vyr. mokytojos Aušra Narbutienė ir Ramūnė Naginytė

 


INTEGRUOTOS MATEMATIKOS PAMOKOS „DEIMANTINĖ MATEMATIKA“

Š. m. sausio 18 ir 25 dienomis mūsų mokyklos 5 a, 6 a,b, 7 a,b ir 8 a,b klasių mokiniai dalyvavo integruotose matematikos pamokose „Deimantinė matematika“. Pamokas vedė į mūsų mokyklą atvykusi Kauno tvirtovės VII forto matematikų komanda. Edukacinės programos metu mokiniai sužinojo, kaip ir iš kur gaunami deimantai, kuo skiriasi deimantas nuo brilianto, atkreipė dėmesį į brilianto geometrinius ypatumus ir suprato, ką reiškia tas įmantrus žodis „karatas“. Išklausę teoriją, jaunieji matematikai turėjo galimybę patys pasigaminti briliantą bei užpildyti jo sertifikatą, naudodamiesi ne kasdien sutinkamais matavimo prietaisais.

Mokinių darbus galima išvysti „Matematikos savaitės“ parodoje.

Matematikos vyr. mokytojos Aušra Narbutienė ir Ramūnė Naginytė


IŠVYKA Į AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĘ KAUNO ŽALGIRIO ARENOJE

2017 m. sausio 18 d. Kauno Žalgirio arenoje vykusioje „Aukštųjų mokyklų mugėje“ dalyvavo mūsų mokyklos 8a ir 8b klasių moksleiviai kartu su matematikos mokytoja–karjeros koordinatore Aušra Narbutiene ir chemijos mokytoja Maryte Ališauskiene. Po vienu stogu susirinkusios 37 šalies aukštosios mokyklos pristatė studijų programas, savo studijų specifiką, naujoves ir išskirtinumus.

Mugėje buvo galima išvysti ne tik išradingus ir patrauklius stendus, kuriuose aukštųjų mokyklų atstovai kvietė susipažinti su vykdomomis studijų programomis, dalindami informacinę medžiagą ir konsultuodami būsimus studentus, bet ir mokslinėse srityse vykdomus tyrimus bei išradimus. Moksleiviai buvo supažindinti su naujovėmis, priėmimo sąlygomis, siūlomomis studijų programomis, dėstomais dalykais, praktikos ir karjeros galimybėmis. Studentai moksleiviams papasakojo apie studentišką visuomeninę veiklą, laisvalaikį, studijas, galimybes išvykti studijuoti ar atlikti praktiką užsienio partnerių universitetuose.

Mokiniams išvyka buvo informatyvi ir naudinga, suteikianti žinių karjeros planavime.

Matematikos mokytoja-karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė

 


PILIETINĖ INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

Pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ mūsų mokykla dalyvavo jau dešimtą kartą. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

8.00 val. visuose mokyklos languose buvo uždegtos žvakės. Pirma pamoka „Prisimenant sausio 13–osios įvykius“ buvo skirta Laisvės gynėjams pagerbti ir prisiminti. I a. fojė pleveno žvakių liepsnelės – tai technologijų mokytojos A. Čibirienės sukurta kompozicija, simbolizuojanti keturiolika Laisvės gynėjų, kurie žuvo sausio tryliktąją. Branginkime iškovotą Laisvę.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė


„SMALSUČIO“ AKADEMIJOS KONFERENCIJOS

Jau ne pirmus metus gabūs ir talentingi 1–4  klasių mokiniai, dalyvauja Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ projektinėje veikloje, kur gilina ir tobulina žinias matematikos, lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo srityse. Mokinukai, padedami pradinių klasių mokytojų bei tėvelių, atliko įvairias užduotis. Darbus pristatė „Smalsučio“ akademijos konferencijose.

  • Sausio 10 d. vyko pasaulio pažinimo darbų pristatymas. Vaikai stebėjo kaip gėlės, pamerktos į dažus, pakeičia savo spalvą: eksperimentavo su druska, augindami jos kristalus.
  • Sausio 12 d. buvo lietuvių kalbos užduočių pristatymas. Pradinukai demonstravo savo kūrybiškumą, rašydami laiškus Kalėdų seneliui bei kurdami pasakas.
  • Sausio 13 d. mokinukai pademonstravo matematikos žinias: pristatė tiriamuosius darbus diagramas „Klasės augintiniai“; darė geometrinių figūrų išklotines ir skaičiavo jų plotus; kūrė užduotis, mokančias skaičiuoti laiką.

Mokiniai noriai dalijosi kūrybinių užduočių bei tyrinėjimų rezultatais, dalinosi patirtimi, kaip jiems sekėsi tas užduotis atlikti bei ką naujo sužinojo ir išmoko.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aurelija Helmienė

 


SKAMBANČIOS KALĖDOS

Priešpaskutinę dieną prieš mokinių atostogas mokykloje įvyko 5–8 klasių mokinių kalėdinis renginys „Skambančios Kalėdos“. Klasės ruošė skirtingų muzikos stilių pasirodymus. Pasirodymai buvo labai skirtingi ir išraiškingi. Renginį pradėjome gražia kalėdine nuotaika, visi dalyviai pagrojo kūrinį „Tyli naktis“, mokinius parengė mokytoja Rita Kijauskienė. Mokinių nuotaika buvo pakili, visi stengėsi pasirodyti kuo išraiškingiau ir įtikinamiau, kaip tikros pasaulio žvaigždės. Kalėdinis šurmulys nudundėjo, o geri prisiminimai išliks ilgam.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė


KALĖDINĖ LABDAROS AKCIJA „GERUMAS MUS VIENIJA“

Mokykloje tapo tradicija, artėjant šv. Kalėdoms mokyklos bendruomenė dalyvauja kalėdinėje labdaros akcijoje „Gerumas mus vienija“ kartu su Maisto banku. Mokiniai, tėveliai, mokytojai aukojo maisto produktus, higienines priemones, knygutes, žaislus, drabužius. Maisto banko atstovai nuoširdžiai dėkoja visiems ir džiaugiasi, kad tiek daug gerų darbų padaryta.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė


KARALIAUS MINDAUGO PROFESINIO MOKYMO CENTRAS

Š. m. gruodžio 1 d. mūsų mokyklos 8 a klasės mokiniai, lydimi matematikos mokytojos–karjeros koordinatorės Aušros Narbutienės ir lietuvių kalbos mokytojos Irenos Aleknavičienės, vyko į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą. Mus šiltai sutiko vertybių ugdymo vadovas Dainius Varnas, kuris mokiniams papasakojo apie karjeros planavimą, profesijos pasirinkimą ir pristatė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklą.

Aštuntokai susipažino su grožio, sveikatos, socialinės gerovės ir verslo krypties specialybėmis, pamatė mokymo kabinetus, dirbtuves, studijas, sporto ir laisvalaikio sales. Taip pat turėjo galimybę apsilankyti kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinio praktinio mokymo centre „Modus“. Mokiniai grįžo su geriausiais įspūdžiais.

Matematikos mokytoja - karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė


JAUNIMO DARBO CENTRAS

Š. m. lapkričio 27 d. mūsų  mokyklos 8 a klasės mokiniai, lydimi matematikos mokytojos–karjeros koordinatorės Aušros Narbutienės ir geografijos mokytojos Dianos Miliukevičienės vyko į Kauno teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centrą. Mokiniai dalyvavo informaciniame profesinio orientavimo užsiėmime „Paklausios profesijos. Kur jas galima įgyti?“.

Aštuntokai išklausė paskaitą apie situaciją darbo rinkoje ir paklausias profesijas. Vėliau žaidė profesinių interesų žaidimą, kurio metu galėjo įsivertinti savo polinkius ir sužinoti tinkančias profesijas. Mokiniams išvyka buvo labai naudiga, padedanti planuoti karjeros kelią.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė


PASIENIEČIŲ DARBAS

2016 lapkričio 29 dieną mokykloje viešėjo pasienio tarnybos pareigūnė Monika Macelienė. Imokyklinukams, priešmokyklinukams bei pirmokams papasakojo apie valstybės sienos apsaugos tarnybą, kuri atsako už Lietuvos sausumos ir jūrų sienų apsaugą, atvykstančių į šalį ir išvykstančių iš jos asmenų pasienio tikrinimą. Susitikimo metu pademonstravo pasienio tarnybos pareigūno amuniciją. Vaikai galėjo pasijusti tikrais pareigūnais, jie specialiu prietaisu tikrino asmens tapatybės dokumentą, galėjo apžiūrėti raciją, antrankius. Diskusijoje vaikai buvo aktyvūs dalyviai, uždavinėjo klausimus ir kai kurie iš jų nutarė ateityje pasirinkti šią profesiją.

Dalinamės renginio akimirkomis.

Priešmokyklinės klasės mokytoja Loreta Gedgaudienė


 JAUNIMO DARBO CENTRAS

 Š. m. lapkričio 27 d. mūsų  mokyklos 8 a klasės mokiniai, lydimi matematikos mokytojos–karjeros koordinatorės Aušros Narbutienės ir geografijos mokytojos Dianos Miliukevičienės vyko į Kauno teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centrą. Mokiniai dalyvavo informaciniame profesinio orientavimo užsiėmime „Paklausios profesijos. Kur jas galima įgyti?“.

Aštuntokai išklausė paskaitą apie situaciją darbo rinkoje ir paklausias profesijas. Vėliau žaidė profesinių interesų žaidimą, kurio metu galėjo įsivertinti savo polinkius ir sužinoti tinkančias profesijas. Mokiniams išvyka buvo labai naudiga, padedanti planuoti karjeros kelią.

 Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė


PLAKATŲ PARODA – KONKURSAS

Kauno moksleivių aplinkotyros centras ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo plakatų parodą – konkursą „Psichoaktyvioms medžiagoms – ne!“, kuris vyko nuo 2016-10-26 iki 2016-11-25 Kauno moksleivių aplinkotyros centre.

Plakatų parodoje – konkurse mūsų mokinės 8 b klasės Justė Agopovaitė, 8 a klasės Aušrinė Aikevičiūtė ir Ieva Velišauskaitė tapo lauretėmis.

Nuoširdžiai sveikiname.

Psichologė R.Valaitienė, soc.pedagogė V.Giedraitienė, visuomenės sveikatos specialistė A.Lekečinskė


 PROGRAMA „KLASĖS PALYDĖJIMAS“

Mūsų mokykla laimėjo Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotą konkursą, todėl spalio 25 d. buvo vykdoma projekto „Trinus“ programa „Klasės palydėjimas“.

Klasės palydėjimas tai keturių vienos dienos užsiėminų programa skirta klasės sutelktumui didinti ir problemoms spręsti. Šių užsiėmimų metu jaunuoliai buvo įtraukiami į aktyvias užduotis, kuriose reikėjo tartis, išklausyti, vadovautis instrukcija, padėti vienas kitam. Užduočių metu paaiškėjo klasės vidaus santykiai ir išryškėjo problemos į kurias orientuojantis toliau yra organizuojama pagalba klasei. Kiekvienos užduoties įveikimo procesas buvo aptariamas, jaunuoliai turėjo galimybę saugiai kalbėtis apie savo santykius.

Su klase dirbo du žmonės: psichologas–psichoterapeutas Andrius Katarskis ir socialinis darbuotojas–supervizorius Edvinas Vrubliauskas.

Psichologė R.Valaitienė, 7 b klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

 


 JONO ŽEMAIČIO–VYTAUTO ŽŪTIES METINIŲ PAMINĖJIMAS

Lapkričio 24 dieną aštuntų klasių mokiniai su mokyklos direktore D. Valintėliene bei istorijos mokytoja D. Grėbliūniene dalyvavo generolo Jono Žemaičio–Vytauto žūties pagerbimo ceremonijoje Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, kur susitiko su generolo giminėmis gerbiama dukterėčia Aušra Vilkiene ir jos vyru. Istorijos mokytoja priminė pagrindinius generolo gyvenimo tarpsnius ir pasidžiaugė, kad tokio iškilaus žmogaus vardu pavadinta mokykla.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė

 


NORIM SUŽINOTI, NORIM IŠBANDYTI 2016

Vykdant projektą lapkričio 18 dieną mūsų mokyklos priešmokyklinukai su savo mokytoja Loreta Gedgaudiene apsilankė gyvūnų globos namuose „Nuaras“. Ekskursijos metu vaikai sužinojo, kad žmonės dažniausiai gyvūnus atiduoda į prieglaudą išvykdami į užsienį, pasikeitus gyvenimo sąlygoms. Bet dažnai pasitaiko, kad gyvūnus tiesiog išmeta, kaip nereikalingus daiktus. Atsidūrę gatvėje gyvūnai suserga įvairiomis ligomis, vaikai pamatė, kaip atrodo sergantis ir sveikas gyvūnas. Centro darbuotojai papasakojo, kad centre dirba daug savanorių, vaikai spėliojo, kam jie reikalingi, ką jie veikia. Po filmuko vaikus vaišino arbata ir spurgomis. Pasistiprinę vaikai buvo pakviesti į lauką stebėti Kiros pasirodymo. Darbuotoja išdavė, kad Kirai tiek pat metų, kiek jiems. Didelių ovacijų sulaukė Kira. Vaikai norėjo ją apkabinti, myluoti, prisiglausti. Tikimės, kad po apsilankymo pas gyvūnėlius vaikai tapo atsakingesni ir geresni!

Vaikai su malonumu aukojo maistą ir pinigus, kurie bus skirti gyvūnų kastracijai.

 


TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16 – tarptautinė Tolerancijos diena mokykloje buvo paminėta jau vienuoliktą kartą. Šiais metais Tolerancijos simbolis buvo paukštis. Pilietinėje akcijoje „Tolerancijos paukštis“ dalyvavo 1 – 8 klasių mokiniai. Diskusijos, pokalbiai apie toleranciją vyko dorinio ugdymo pamokose bei klasių valandėlėse. Kūrybinius darbus mokiniai atliko dailės pamokose. Dėkojame mokytojai A. Čibirienei už kūrybinio proceso įgyvendinimą ir pradinių klasių mokytojoms už tolerancijos idėjų puoselėjimą.

Visada ir visur būkime tolerantiški.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė


VAIKIŠKŲ KNYGŲ PENKETUKO PRISTATYMAS

Lapkričio 16 d. tradiciškai, jau devintą kartą mūsų mokykloje vyko akcijoje „Metų knygos rinkimai 2016“ dalyvaujančių vaikiškų knugų pristatymas.

Mūsų mažieji ir pradinukai smalsiai klausėsi viešnios iš KAVB Vaikų literatūros skyriaus edukologės Reginos Klementavičienės knygų penketuko pristatymo. Ji supažindino mokinius su metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis, jų autoriais, anksčiau išleistais populiariais šių rašytojų kūriniais, pakvietė moksleivius skaityti ir aktyviai dalyvauti rinkimuose.

Šiais metais vaikams buvo pristatytos 5 lietuvių autorių knygos:

1. Jurga Baltrukonytė. „Filmukai“

2. Aidas Jurašius. „Akmenukų pasakos“

3. Nadia Kovaliova. „Meškis ir Žąsis“

4. Gendrutis Morkūnas. „Traškančios žvaigždės“

5. Selemonas Paltanavičius. „Maži ežiuko sapnai“

Trokšdami kuo greičiau perskaityti šias knygas, kai kurie mokiniai jas įsigijo patys. Tikimės, kad mokinius sudomins šiais metais akcijos pasiūlytos šiuolaikinės lietuvių literatūros knygos ir kils noras savo įspūdžiais pasidalyti su draugais. Akcijos metu skaitytojai išrinks po vieną labiausiai jiems patikusią knygą. Už labiausiai patikusią knygą vaikai galės balsuoti iki 2017 m. vasario mėn. 16 d.

Bibliotekos vedėja


KAUNO APSKRITIES VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Š. m. spalio 27 d. mūsų mokyklos 7 a ir 7 b klasių mokiniai, lydimi matematikos mokytojos–karjeros koordinatorės Aušros Narbutienės, bibliotekos vedėjos Margaritos Pociuvienės ir chemijos mokytojos Marytės Ališauskienės, vyko į Kauno apskrities viešąją biblioteką, kuri yra didžiausia Vidurio Lietuvos valstybinė universali biblioteka, aptarnaujanti Lietuvos ir užsienio šalių piliečius.

Ekskursijos metu mokiniai susipažino su bibliotekos fondais, paslaugomis, naudojimosi tvarka bei informacijos paieška. Septintokai apsilankė Senųjų spaudinių ekspozicijoje, kurioje išvydo spausdinto žodžio raidą nuo pirmųjų XV a. spausdintų knygų – inkunabulų – iki XX a. pradžios lietuviškų leidinių. Mokiniai sėkmingai dalyvavo edukacinėse veiklose: žodynuose ieškojo savo vardo kilmės, atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Vokietiją ir susipažino su bibliotekininko profesija.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė

 


5 IR 6 B KLASIŲ EDUKACINĖ IŠVYKA Į TRAKUS

Spalio 20 d. 5 ir 6 b klasių mokiniai su auklėtojomis D. Barkauskienė ir R. Naginyte bei mokytoja R. Čėsniene vyko į Trakus edukacinėms veikloms. Mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje Trakų pilyje, kur sužinojo senųjų Trakų ir Trakų pilies istoriją. Didelį įspūdį mokiniams paliko senoji pilis, kuri niekuomet nebuvo priešų užkariauta. Mokiniai apžiūrėjo įvairius senovinius indus, baldus, įrankius. Po to vyko į šokolado manufaktūrą „AJŠokoladas“, kur dalyvavo šokolado gaminimo šou. Trumpai ir šmaikščiai buvo papasakota šokolado gaminimo istorija ir supažindinta su šokoladinių saldainių gaminimo procedūromis. Vėliau mokiniai patys išbandė saldainių gamybą, patys gamino įvairiausius saldžiausius šokoladinius gaminius, naudodami riešutus, marcipanus, kremą ir šokolado drožles. Visi dalyviai parsivežė namo savo gaminius ir įgytus šokolado ekspetų pažymėjimus.

Anglų kalbos mokytoja D.Barkauskienė ir matematikos mokytoja R.Naginytė


NORIM SUŽINOTI, NORIM IŠBANDYTI 2016

Vykdant projektą „NORIM SUŽINOTI, NORIM IŠBANDYTI 2016“ mūsų mokyklos priešmokyklinukai su savo mokytoja Loreta Gedgaudiene dalyvavo edukacinėje išvykoje Kauno pilyje. Kauno pilies muziejuje mus pasitiko gidas. Pirmiausia vaikams parodė filmuką apie pilies istoriją. Vaikai sužinojo, kas pastatė šią pilį, kad tai seniausias miesto pastatas. Vėliau keliavome į požemį, kuriame buvo kalėjimas. Vaikams didžiausią įspūdį paliko „vaiduoklis“. Edukacijos pabaigoje visi savo rankomis nusilipdė medalį iš molio su Kauno pilies atvaizdu. Tai buvo kupina įspūdžių ekskursija.


PRIEŠMOKYKLINĖS GRUPĖS IR 1-4 KLASIŲ PROJEKTAS „RUDENS GĖRYBĖS“

Spalio 17–24 dienomis mokykloje vyko projektas „Rudens gėrybės“. Ne tik mokiniai, bet ir tėveliai aktyviai dalyvavo. Darželio koridoriuje, bei II–ame aukšte vyko tėvelių ir vaikų paroda „Rudenėlio dovanos“. Visų darbeliai labai originalūs ir įdomūs. Mokyklos kieme iš gamtinės medžiagos mokiniai su savo mokytojomis sukūrė rudens mozaiką „Saulę“, kurios mums labai trūksta. Projektą užbaigėme viktorina. Moksleiviai su dideliu noru atsakinėjo į klausimus, vėliau tikrino atsakymus. Muzikos mokytojos paruošti moksleiviai džiugia nata užbaigė projektą. Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais.


„PAMATYK PAKLAUSK PADĖK“

1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichinės sveikatos dieną. 2001 m. šventę patvirtino Generalinė asamblėja. Šią dieną organizuojamuose renginiuose skatinama dalyvauti ne tik pacientus ir gydytojus, bet ir visą plačiąją visuomenę. Akcentuojama, jog svarbu kuo anksčiau stiprinti žmogaus psichinę sveikatą, kad žmogus nepasiduotų depresijai užpultas menkiausios nesėkmės.

Mokyklų psichologų Metodinis būrelis skatino visus mokyklų psichologus paminėti šią dieną savo ugdymo įstaigose. Šių metų tema „3P“: „PAMATYK PAKLAUSK PADĖK“. Tikslas – atkreipti mokyklos–DC bendruomenės dėmesį į psichikos sveikatos stiprinimo būtinybę. Suteikėme informaciją apie nemokamą psichologinę pagalbą teikiančias įstaigas, gerinome mokinių tarpusavio santykius žaisdami žaidimą „Slaptas draugas“, skatinome rūpintis kitais, rinkome klasės rūpestingiausią mokinį.

Psichologė R.Valaitienė, soc.pedagogė V.Giedraitienė

Daugiau informacijos: http://www.kaunas.lt/svietimas/pasaulinei-psichikos-sveikatos-dienai-pamineti-akcija-ugdymo-istaigose-pamatyk-paklausk-padek/


VIEŠOJO SAUGUMO TARNYBA

Š. m. spalio 7 d. 6a ir 7b klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Ramūne Naginyte ir Aušra Narbutiene vyko į Viešojo saugumo tarnybos Kauno dalinio Atvirų durų dieną, skirtą Tarnybos 25–osioms įkūrimo metinėms paminėti.

Mokiniai turėjo progą iš arčiau susipažinti su Tarnybos pareigūnų darbu, apžiūrėti naudojamą ginkluotę bei tarnybinį transportą. Dalyviai stebėjo specialiai paruoštą kinologų su tarnybiniais šunimis parodomąją programą, kurios metu buvo pademonstruotas šunų elgsenos ir paklusnumo valdymas balsu bei rankų gestais, agresyvių ir ginkluotų asmenų sulaikymo būdai.

Daug emocijų mokiniams sukėlė ir ginkluotų plėšikų sulaikymo imitacija bei alpinizmo elementai, atlikti leidžiantis specialiomis virvėmis iš sraigtasparnio ant Tarnybos pastato.

Mokiniai grįžo su geriausiais įspūdžiais.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė

 


SAVĘS PAŽINIMO DIRBTUVĖS

Š. m. rugsėjo 30 d. mūsų mokyklos 7a ir 7b klasių mokiniai, lydimi matematikos mokytojos–karjeros koordinatorės Aušros Narbutienės, vyko į KTU „Tyrėjų nakties“ renginį „Savęs pažinimo dirbtuvės“.

Mokiniai renginyje ne tik išklausė paskaitą apie karjerą, bet ir sužinojo, kokios žmogaus kompetencijos ir savybės vaidina svarbų vaidmenį sėkmingos karjeros projektavime. Septintokai aktyviai diskutavo apie savo pomėgius ir mėgstamas veiklas, aptarinėjo žymių žmonių pasaulyje sėkmės istorijas. Manome, jog ši paskaita leido mokiniams suprasti, kad ankstyvas savęs pažinimas ir tinkamas profesijos pasirinkimas pagal savo interesus, vertybes bei polinkius yra sėkmingos karjeros pamatas.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė


KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykla dalyvavo Konstitucijos egzamine. Rugsėjo 27 dieną 5–8 klasių mokiniai atliko testą, o 1–4 klasių mokiniai atliko kūrybinę užduotį „Mano sveikinimas Konstitucijos egzaminui“. Mokiniai stengėsi užduotis atlikti atsakingai, tinkamai panaudoti turimas žinias. Smagu, kad auga pilietiška ir patriotiška karta.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė


EUROPOS KALBŲ DIENOS

Rugsėjo 26 d. mūsų mokykloje tradiciškai vyko Europos kalbų dienos renginys. Užsienio kalbų mokytojos parengė mokinius pateikčių pristatymų konkursui. Organizavo ir pravedė renginį anglų kalbos mokytoja metodininkė D. Barkauskienė. Mažieji 2 a klasės mokiniai padainavo dainelę anglų kalba, o 6 b klasės mokinių grupė pristatė dialogą – dainą. Mokinius pasirodymams parengė mokytoja D. Barkauskienė. Po to moksleiviai pristatė savo skaidres. Buvo renkami geriausi pranešimai. Mokinius konkursui parengė: anglų kalbos vyr. mokytoja S. Dulinskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė J. Paškevičienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė D. Barkauskienė ir vokiečių kalbos vyr. mokytoja V. Šilkinienė.

Anglų kalbos mokytojos metodininkės D. Barkauskienės 5 klasės mokinė M. Anikanovaitė ir 6 a klasės mokinė G. Viščiūtė buvo išrinktos geriausių pristatymų anglų kalba autorėmis. Vokiečių kalbos vyr. mokytojos V. Šilkinienės 7 b klasės mokinės E. Davainytė ir E. Lukoševičiūtė tapo geriausio vokiečių kalbos pristatymo autorėmis. Renginyje dalyvavo ir mokyklos direktorė D. Valintėlienė bei anglų kalbos mokytoja metodininkė J. Paškevičienė.

Užsienio kalbų grupės pirmininkė, anglų kalbos mokytoja metodininkė D. Barkauskienė

 


EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS IX FORTE

Šių metų rugsėjo 22 dieną 8 b klasės mokiniai su auklėtoja M. Ališauskiene ir istorijos mokytoja D. Grėbliūniene lankėsi IX forte. Minint Lietuvos žydų genocido dieną IX forte įvyko edukacinis užsiėmimas. Edukacinėje pamokoje buvo išsamiai išnagrinėta šios tautos istorija II Pasaulinio karo metais. Mokiniai aktyviai dalyvavo, atliko užduotis, patyrė daug naujų įspūdžių bei sužinojo svarbios informacijos.

Istorijos mokytoja Dalia Grėbliūnienė


DU RATAI

Mūsų mokyklos mokiniai Laura Šernaitė ir Rugilė Tatariūnaitė (4a kl.), Meda Mikalauskaitė ir Paulius Danielius (4b kl.) 2016 m. rugsėjo 21 d. dalyvavo Kauno m. bendrojo ugdymo įstaigų 3–4 klasių mokinių proto mūšyje „Du ratai“. Entuziastingai žaidėme žaidimą „Trik trak, kelią sek“. Nors truputį sušalome, Kauno autobusų pristatomoje programoje sušilome, pakartojome taisykles, kaip turime elgtis viešajame transporte. Kauno Savivaldybės posėdžių salėje įvyko proto mūšio 3 etapai. Nors netapome nugalėtojais, bet buvome apdovanoti padėkos raštais, atšvaitais ir ledinukais. Pavargome, bet namo grįžome pakiliai nusiteikę.

Saugaus eismo būrelio „Šviesaforas“ vadovė Nijolė Matušaitienė.


Mokyklos–daugiafunkcio centro psichologė R. Valaitienė ir soc. pedagogė V. Giedraitienė rugsėjo 23 d. dalyvavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, Kauno pedagoginės psichologinės tarnybos bei psichologų metodinio būrelio organizuotoje konferencijoje „Kaip sėkmingai ugdyti vaikus turinčius emocijų ir elgesio sutrikimų“ bei pristatė savo metodinį darbą – „Streso įveikimo būdų pateikimas pradinių klasių mokiniams“.

pdf2 Rekomendacijos mokytojams


RUDENS SPORTO ŠVENTĖ

Rugsėjo 16 d. (penktadienį) mokyklos sporto aikštyne vyko priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1–4 klasių mokinių rudens sporto šventė. Mokiniai buvo gerai nusiteikę ir labai aktyvūs. Visi šventės dalyviai gavo atminimo dovanėles. Šventę organizavo pradinių klasių mokytojos Daiva Raustytė ir Jūratė Čiupailienė.


RUDENS SPORTO ŠVENTĖ

Rugsėjo 14 dieną, mokyklos aikštyne 5–8 klasių mokiniams buvo organizuota rudens sporto šventė. Renginio pradžioje visi dalyviai padarė apšildančią mankštą. Nuotaikingai pajudėję, pradėjome atskirų rungčių lenktynes. Mokiniai ypač entuziastingai dalyvavo virvės traukimo ir kamuolio mėtymo į krepšy rungtyse. Kol buvo skaičiuojami rezultatai, visi pasivaišino sveikuolių koše ir maloniai pabendravo. Klasių atstovams buvo įteikti padėkos raštai, o pereinamosios taurės atiteko 6 a klasės ir 8 a klasės mokiniams.

Dėkojame, už puikiai organizuotą Sporto šventę, kūno kultūros mokytojams Broniui Kazlovskiui bei Kęstučiui Aleksandravičiui ir klasių auklėtojams. Smgu buvo rungtyniauti ir sveikai praleisti laiką.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė


PASAULINĖ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS DIENA

Rugsėjo 10–ji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Tarptautinė savižudybių prevencijos asociacija nuo 2003 metų kasmet mini šią dieną ir siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog savižudybės yra labai opi psichinės sveikatos problema. Psichinė sveikata – tai pilnaverčiai tarpusavio santykiai ir gebėjimas įveikti (pačiam ar su kito pagalba) gyvenimo pokyčius ir sunkumus. Akcentuojama, jog būtina ieškoti išeities, kad skausmingų pasitraukimų iš gyvenimo būtų išvengta.

Šią dieną paminėjo ir mūsų mokyklos bendruomenė. Visų klasių mokiniai su auklėtojais aptarė šios dienos reikšmę bei svarbą. Vaikai įsitraukė į atvirukų gamybą parodėlei „100 priežasčių, dėl ko verta gyventi“. Su mokinių mintimis , dėl ko verta saugoti savo sveikatą ir gyvybę.  Atvirukų paroda buvo eksponuojama I aukšto vestibiulyje. Ilgųjų pertraukų metu progimnazijos vestibiulyje buvo rodomi edukaciniai filmukai apie draugystę ir nuoširdžius tarpusavio santykius. Mokyklos bendruomenei buvo dalinami lankstinukai „Kai tau labai sunku“ kur mokiniai ir pedagogai galėjo rasti pagalbos telefonų numerius ir gauti naudingos informacijos.

Psichologė, socialinė pedagogė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė


ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ

Š. m. rugsėjo 9 d. mūsų mokyklos 7b klasės mokiniai, lydimi matematikos mokytojos–karjeros koordinatorės Aušros Narbutienės, vyko į festivalį „Erdvėlaivis Žemė“ VII forte.

Tradicija tapęs renginys „Erdvėlaivis Žemė“ jaunuosius tyrinėtojus pakvietė jau septintą kartą. Mokiniai galėjo pažiūrėti pro mikroskopą, išbandyti fizikos ir chemijos eksperimentus bei pasukti galvą sprendžiant įvairiausius uždavinius. Septintokai ne tik pažvelgė į mokslą kitomis spalvomis, bet ir patys pasinėrė į praktinį įvairių mokslo sričių pažinimą.

Matematikos mokytoja - karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė


RAŠTINGUMO DIENA

Rugsėjo 8–ąją pasaulis šventė Tarptautinę raštingumo dieną. Šią dieną Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) mini jau daugiau nei 40 metų.

Tarptautinio raštingumo diena buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Bibliotekoje vyko edukacinė pamoka „Svečiuose pas knygeles“. Joje dalyvauti pasikvietėme pačius mažiausius – priešmokyklinukus. Bibliotekininkės supažindino mažuosius lankytojus su bibliotekoje esančiomis knygelėmis, papasakojo, kiek daug knygų karalystėje – bibliotekoje gyvena įdomių knygelių, kuriose sudėta daug pasakų apie gyvūnėlius, princeses ir kitų įdomybių. Aptarė skaitymo svarbą. Bibliotekininkės paaiškino, kaip reikia elgtis atėjus į biblioteką, kodėl knygelės lentynose sudėtos tam tikra tvarka, kaip tinkamai elgtis su knygelėmis, kuo biblioteka skiriasi nuo knygyno, ko reikia norint tapti skaitytojais. Taip pat pamatė, kokių būna didelių ir mažų knygų pagal formatą, storais ir plonais lapais. Vėliau buvo kalbama apie rašto atsiradimo svarbą žmonijos istorijoje ir apie pakitusią raštingumo sąvoką.

Dalyvaudami Tarptautinėje raštingumo dienoje, vaikai sužinojo, kad raštingumas – ne tik rašymas be klaidų. Tai minties, kalbos ir jaumų kultūra. Dabar raštingo žmogaus sąvoka žymiai platesnė – jis geba ne tik rašyti, skaityti, bet ir rišliai bendrauti, skaičiuoti, moka pritaikyti įvairiausiose situacijose parašytus ir atspausdintus duomenis.

Atsisveikindami mokinukai padėkojo už suteiktą galimybę pasisvečiuoti bibliotekoje ir pažadėjo, kad taps bibliotekos skaitytojais.

Bibliotekos vedėja


MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĖ

Vasara prabėgo ir vėl Rugsėjo 1–osios rytas pakvietė visus į mokyklą.

Renginį pradėjome Lietuvos himnu. Nuskambėjus muzikai pasirodė Karlsonas ir Mažylis. Pradžioje visus pasveikino mokyklos direktorė, palinkėjo daug kūrybinių ieškojimų ir gerų mokslo metų. Sveikinimo žodį tarė Šv. Antano bažnyčios kunigas Tomas, jis padrąsino pačius mažiausius ir palinkėjo visiems būti atsakingais, daryti gerus darbus bei Dievo palaimos. Žaliakalnio policijos nuovados inspektorė priminė, kad būtume saugūs kelyje ir pirmos klasės mokytojai įteike dovanėles pirmokams.

Pirmąsyk į mokyklą atėjusius pakalbino bei sėkmės palinkėjo Karlsonas ir Mažylis, nuotaikingą dainą dovanojo šeštos klasės mokinė Aridija, o nuskambėjus skambučiui visus pakvietė į klases. Mokykla vėl prisipildė vaikų juoko ir šurmulio. Visiems linkime gerų ir prasmingų naujų mokslo metų.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė

Renginių archyvas 2015–2016 m.m. 

Renginių archyvas 2014–2015 m.m. 

Renginių archyvas 2013–2014 m.m.  

Renginių archyvas 2012–2013 m.m.